24 червня в Маріїнському парку вперше відбувся фестиваль молодіжних ініціатив YouthDay

24 червня в Маріїнському парку вперше відбувся фестиваль молодіжних ініціатив YouthDay.

Це  перший День молоді, який організували молодь міста Києва спільно з  Київським молодіжним центром, Управлінням молоді та спорту, за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

 Фестиваль встановив рекорд з «найбільшої кількості інститутів громадянського суспільства залучених до організації Дня молоді».

О 15.00 представник «Книги рекордів України» оголосив цифру «157», які розташувались в переважній своїй більшості на “алеї можливостей”.

Тож можемо таки резюмувати, що створення “платформи” для синергії молодіжних ініціатив та організацій відбулось, і в тому заслуга великої кількості людей.

Нагадаємо, що представники від різних ініціатив могли презентувати себе та свою ідею на “Вільному Мікрофоні” біля Брендволу. Таким чином, фестивальна “алея можливостей” на деякий час перетворилась на місце для нетворкінгу. Одним з миттєвих показників дієвості такої “абстрактної платформи” після завершення дійства є збільшення кількості реєструвань організацій на порталі Громадського простору (ключова веб платформа громадянського суспільства). Тож організатори YouthDay сподіваються на зміцнення ролі молодіжних ініціатив та організацій в громадському житті за рахунок спільних обговорень для обміну досвідом, реалізації спільних проектів тощо.

Одна з цілей фестивалю YouthDay — збір коштів для детей-метеликів (гіперчутливість до зовнішнього середовища) та дітей учасників АТО. Загальна сума склала майже 9 000. Координаторка благодійної зони Ольга Жарова зазначила: “Люди дуже переймалися проблемами дітей, для яких ми збираємо кошти. На свято приїхали декілька родин з дітьми-метеликами, тому малеча мала змогу поспілкуватись з однолітками.”

Всі активності фестивалю буквально розкинулись на 15-ти різних локацій, що говорить про відсутність обмежень за вподобаннями. Тож це насправді “найсоковитіший” День Молоді Києва, що дуже вдало збіглося з візуалом фесту. “Кавунчикова ідилія” однозначно заполонила весь Маріїнський парк.

Протягом дня можна було відвідати музичну сцену, алею можливостей, лекторій, театр, кінопоказ, літературну сцену, майстер-класи та тренінги, мистецьку алею, благодійну, ігрову, спортивну, науково-технічну та дитячу локації, зону здоров’я та “Битву Міст” на Арці Дружби Народів.

На музичній сцені виступило 8 гуртів, а саме: Green Grey, Me’leron, ARLETT, Fight 2 Night, Komissiya, F.E.V.E.R, PerSay, Scattered Ways.

Разом з тим зазначимо, що загальна кількість майстер-класів/лекцій/тренінгів сягнула 50-ти. Крім того, підсумовуючи цифрами, на фестивалі прийняло участь 35 поетів, було виставлено близько 90 картин молодих художників та з’їдено понад 1000 канапок.

Орієнтовна кількість фестивальників — 10 тисяч, серед них близько 20 координаторів та більше 100 волонтерів.

Музичну сцену вів неперевершений Юрій Донак. Ведучими Літературної сцени та Лекторію були такі ж неповторні Таня Власова та Іван Ніколенко.

Одним з найважливіших досягнень фестивалю в честь Дня Молоді є неймовірна атмосфера, що панувала по всій території “захопленого” парку. Море позитиву, усмішки, довіра та взаємодопомога — все це єднало Людей, що стали невід’ємною частиною першого YouthDay в Києві.

Про формат заходу можна сказати, що це такий собі “просвітницько-дозвіллєвий” фестиваль, де відвідувачі могли сходити як на корисні лекції та майстер-класи, так і взяти участь в цікавих квестах чи потанцювати під сценою.

Безліч позитивних відгуків лунало в бік “Лекторію”, який координувала Юлія Найдич. З надихаючими лекціями тут виступило 17 лекторів: Уляна Супрун, Макс Кідрук, Сергій Лобойко, Юлія Ресенчук, Олександр Санченко, Наталія Судакова, Марія Крючок, Остап Українець, Святослав Попов, Влад Бутковський, Валерія Лавренко, Гена Новіков, Марина Фоменко, Микола Ваганов, Роксолана Кравчук, Юрій Гава. Координаторка відмітила, що враховуючи відсутність сесії на кшталт “запитання-відповідь”, запрошені після своїх виступів переходили в активні бесіди між собою поза сценою.

Свій досвід координатора дитячої локації, Діана Міфтахова описала так: “Мій YouthDAY пройшов весело та насичено: протягом дня я встигла побувати зв’язковою, вантажницею, промоутером та мастером боді-арту. Купалась в надувних кульках, дитячих малюнках та листівках”. Завдяки KidsWill в рамках дитячої локації було організовано цікаві інтерактивні майданчики, де діти могли спробувати себе в різних професіях.Також Євгеній (ЛакіБукс) та Поліна (Абетка для Батьків) прочитали лекції про виховання та дошкільний розвиток.

Поліна Горлач теж лишилася задоволеною, адже спільними зусиллями таки вдалось створити маленький осередок поезії на святі молоді. Тут були виступи цікавих молодих поетів, а хедлайнером літературної сцени став поетично-музичний дует «Ахіллес та Черепаха» (Микола Кулініч та Юрій Строкань). “Літературна” локація також відзначилась “Вільним мікрофоном” та презентаціями книг.

Владислав Кирилюк, координатор однієї з локацій, зазначив, що загалом спортивна зона «Youthday» була яскравою та виправдала себе. Гості змогли пограти в американський футбол, ознайомитися з прийомами самооборони від Жіночої Варти, а до масажистів стояли довжелезні черги. Відвідувачі дуже активно брали участь в перевірці свого фізичного стану від WOD Sport. А змагальна програма  Street Workout зібрала велику кількість глядачів.

Про свою локацію Віктор Литвинчук розповів так: “Завданням тренінгів було показати слухачам новий напрям розвитку та яким чином кожен з нас може покращити якість свого життя завдяки інтегруванню нових звичок у своє життя”.

На ігровій локації кожної години стартували цікаві квести, координаторкою якої була Анастасія Кордолевська.

Також цікавинками відзначилась зона “здоров’я”.Тут пройшли корисні тренінги по наданню першої медичної допомоги від червоного хреста та мальтійської служби, лекції про ВІЛ/СНІД від БО  «Об’єднання підлітків та молоді Тінерджайзер» та багато іншого.

Великий натовп з фестивальників зосередився біля “науково-технічної” локації. Тут були хімічні експерименти, досліди зі струмом, виставка комах під мікроскопом, мишки, які світяться.

І це перелічена лише невелика частина з того, що відбувалося з 11.00 ранку до пізнього вечора на території всього Маріїнського парку.

Тож 24 червня київська молодь змогла довести, що здатна влаштувати дійсно великий фестиваль і має для цього можливості. Вони є в нашій країні, а не лише поза її межами. Вони є вже сьогодні. І це свідчить про те, що зміни в Україні відбудуться.

Організаторами заходу була молодь міста Києва, Київський молодіжний центром, Управлінням молоді та спорту, за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

Джерело: Київський молодіжний центр