Київ спрямований на розвиток сімейних форм виховання для дітей-сиріт

Для посилення державних гарантій захисту прав і законних інтересів дітей Президент України затвердив зміни до Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей». Цей документ передбачає удосконалення правового статусу та збільшення штатної чисельності працівників служб у справах дітей усіх рівнів.

«Сьогодні тривожним сигналом для українського суспільства є те, що значна частина сімей потребує соціально-психологічної допомоги. Столична влада робить усе можливе, щоб Київ був безпечним європейським містом. Особливо – для дітей», – прокоментував начальник Служби у справах дітей та сім’ї м. Києва Mattress News Валерій Танцюра.

За його інформацією, для покращення ситуації у сім’ї та відновлення її виховних функцій за минулий рік службами у справах дітей здійснено 2660 виїздів до родин, які опинились у складних життєвих обставинах.

«За результатами цих перевірок до Центрів соціальних служб для сім᾽ї, дітей та молоді направлено 335 клопотань про необхідність організації соціального супроводу. Якщо ж батьки свідомо ухиляються від виконання своїх батьківських обов᾽язків, ми порушуємо перед органами внутрішніх справ питання про притягнення їх до адміністративної відповідальності», – розповів Валерій Танцюра.

Особлива увага міської влади спрямована на розвиток сімейних форм виховання для дітей-сиріт і дітей, які позбавлені батьківського піклування. Зокрема, з числа киян, які перебували на місцевому обліку в районних службах у справах дітей столиці, торік усиновлено 105 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Із них: 87 – громадянами України, 18 – іноземними громадянами.

До того ж, станом на 31 грудня 2016-го в Києві функціонувало 40 прийомних сімей (до яких розміщено 50 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування), а також 21 дитячий будинок сімейного типу (де виховується 158 дітей).