Міжнародна велогонка Race Horizon Park 2017 вперше пройде по найдовшому міському кільцю в 19 км

З 26-го по 28-е травня в Києві вшосте відбудеться серія міжнародних велогонок Race Horizon Park 2017. Як і в минулому році, програма змагань буде складатися з п’яти одноденних гонок. Чоловіки будуть змагатися в рамках вже звичних для них стартів категорії 1.2: Horizon Park Race for Peace (26 травня), Horizon Park Race Maidan (27 травня) і Horizon Park Race Classic (28 травня), тоді як 27-гота 28-го травня відповідно другий рік поспіль пройдуть жіночі гонки:Horizon Park Women Challenge і VR Women ITT.

NKL_9387

На даний момент для участі в чоловічих перегонах в рамках Race Horizon Park зареєструвалися 17 зарубіжних команд з 11 країн, серед яких Азербайджан, Білорусь, Данія, Ізраїль, Італія, Казахстан, Кувейт, Польща, Чехія, Сербія, США.

Головними конкурентами для українського велоклубу Kolss-BDC, який з 2013-го року вигравав абсолютно всі гонки в рамках традиційних київських стартів, імовірно стануть Synergy Baku Cycling Project з Азербайджану, Minsk Cycling Club з Білорусі, GM Europa OVINI з Італії та Wibatech 7r Fuji з Польщі.

NKL_9629

У свою чергу, для участі в жіночих змаганнях вже заявилися п’ять іноземних велоклубів з Білорусі, Великобританії, Чехії, Нідерландів та Ізраїлю, найяскравішим з яких є відома британська команда WNT Pro Cycling Team.

«Українські любителі велоспорту побачать в Києві унікальний за своєю різноманітністю і якістю міжнародний пелотон, — з гордістю каже Олександр Башенко, президент Федерації велоспорту України та голова організаційного комітету Race Horizon Park. — Сьогодні ми досягли того етапу в розвитку гонки, коли ми як організатори не просто більше не вмовляємо зарубіжні команди приїхати до нас. Тепер ми вирішуємо, хто гідний вийти на старт в Києві, а хто ні. Думаю, це чітко свідчить про той успіх, якого ми досягли з Race Horizon Park за останні шість років».

Втім, незважаючи на те, що київська гонка з кожним роком все більше набирає популярність у зарубіжних учасників, Олександр Башенко не поспішає піднімати категорійність змагань. Причина лежить в турботі про розвиток українського велоспорту: «Нинішня категорія гонок в рамках Race Horizon Park, 1.2 від Міжнародного союзу велосипедистів, на папері не надто висока. Але тільки з такою категорією величезна кількість регіональних українських команд можуть приїхати до Києва, щоб позмагатися з професіоналами з усього світу і набрати безцінний для них досвід. Якби загальний рівень українського велоспорту був вищим, ми б давно заявили Race Horizon Park як мінімум під категорію 1.1. Це не питання бажання організаторів, принципово ми тільки «за», але не зараз».

Як і рік тому, відкриває серію київських стартів велогонка Horizon Park Race for Peace (26 травня), що пройде в смт. Чабани по відремонтованому «Олімпійському кільцю», на якому довгі роки тренувалися збірна Радянського Союзу, а пізніше й України. Учасники подолають 16 кілець і проїдуть в цілому 134 кілометрову дистанцію. «Для нас приймати Race Horizon Park — це велика честь, — зазначає Олександр Киризліев, глава чабанську селищної ради. — Ми дуже раді, що мешканці Чабанів другий рік поспіль побачать велоспорт найвищого рівня. Але для нас це не просто велогонка, а ще й стимул до подальшого ремонту доріг і розширення меж Києва. Horizon Park Race for Peace — це черговий знак того, що за межею міста Києва життя не закінчується».

Візитною карткою Race Horizon Park 2017 знову стане суботня гонка, Horizon Park Race Maidan (27 травня), що традиційно проходить в День Києва. Цього року суботній старт зберіг свою родзинку, проїзд по Майдану Незалежності, Європейській площі та усій вулиці Хрещатик, але суттєво змінив саме кільце: тепер гонщики проїдуть рекордне по довжині коло в 19 км, аж до Проспекту Перемоги і м. Нивки (всього 8 кіл, сумарно 154 км). Щорічно Horizon Park Race Maidan відвідують десятки тисяч глядачів, що не може не радувати Олексія Трофимова, начальника управління молоді та спорту КМДА: «Ми завжди підтримували і будемо підтримувати проведення велогонок в Києві. Ми як місто дуже раді надати наші дороги для гонщиків і всіляко допомогти в організації. Race Horizon Park — це не тільки популяризація велоспорту в Україні, а й великий івент, який створює туристичну привабливість Києва у всьому світі. В цьому плані велоспорт грає для нас величезну роль: наприклад, незадовго до Race Horizon Park, 20-го травня, ми відкриємо оновлений київський велотрек ».

Недільна гонка Horizon Park Classic (28 травня) пройде за класичним маршрутом в Солом’янському районі Києва зі стартом і фінішем біля бізнес-центру Horizon Park Business Center на вулиці Миколи Грінченка, 4. Гонщики подолають 96 км в 12 колах. «Саме з цієї гонки в 2011-му році, тоді ще на національному рівні,й почалася історія Race Horizon Park, — каже голова організаційного комітету Олександр Башенко, для якого старт в неділю є домашнім. — Тому вона і носить горду назву Classic: до неї звикли, її полюбили і тренери, і гонщики. Але це дуже складний маршрут, розрахований в першу чергу на гірників. І до фінішу на Horizon Park Classic рідко доїжджає хоча б половина пелотону».

 

За аналогією з минулим роком, жіноча гонка Horizon Park Women Challenge (27 травня) відбудеться на тому ж кільці, що й чоловіча Horizon Park Race Maidan. Гонщиці проїдуть 12 кіл, 72 км загальна дистанція. А велогонка з роздільним стартом VR Women ITT (28 травня) традиційно відбудеться в Вишгородському районі міста Києва. Але трохи за скороченим маршрутом: Сухолуччя, Толокунь, Ясногородка та назад, усього 28,8 км.

«В минулому році ми досить спонтанно включили жіночі змагання в календар Race Horizon Park. Українським спортсменкам потрібно було набирати очки, щоб потрапити на Олімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро, тому ми вирішили їм піти на зустріч, — пояснює Олександр Башенко. — Експеримент себе повністю виправдав, тому ми тепер будемо проводити жіночі старти щороку. Це величезна можливість для українських велосипедисток проявити себе на домашній арені».

Контакти для ЗМІ:

Анастасія Бондарчук, 097 394 49 56, a.bondarchuk@prhouse.com.ua

Наталя Красненкова, 067 465 54 26, krasnenkova@prhouse.com.ua

Race Horizon Park in social networks:

http://www.facebook.com/RaceHorizonPark,

https://twitter.com/RaceHorizonPark,

https://www.instagram.com/racehorizonpark/